Медична психологія
біологічна і Біоорганічна хімія
Біологічна і біоорганічна хімія – це фундаментальна дисципліна для студентів спеціальності «Медична психологія» впродовж 1-2 курсів
Біологічна і біоорганічна хімія
(210 год, 7 кредитів)
складається з 3-х модулів:
Модуль 1. Біологічно важливі класи біоорганічних сполук. Біополімери та їх структурні компоненти
(90 год, 3 кредити)
Модуль 2. Загальні закономірності метаболізму. Метаболізм вуглеводів, ліпідів, амінокислот та його регуляція (60 год, 2 кредити)
Модуль 3. Молекулярна біологія. Біохімія тканин і фізіологічних функцій та їх регуляція
(60 год, 2 кредити)
Біологічна і біоорганічна хімія закладає основи вивчення студентами молекулярної біології, генетики, патологічної фізіології, загальної та молекулярної фармакології, токсикології та пропедевтики клінічних дисциплін, клінічної діагностики найпоширеніших захворювань, моніторингу перебігу захворювання, контролю за ефективністю застосування лікарських засобів та заходів, спрямованих на попередження виникнення та розвитку патологічних процесів.
Метою викладання навчальної дисципліни «Біологічна та біоорганічна хімія» є засвоєння результатів біохімічних досліджень та змін, біохімічних та ферментативних показників, які застосовуються для діагностики захворювань людини.
Аналізувати біохімічні процеси обміну речовин та його регуляції в забезпеченні функціонування органів та систем організму людини. Кінцевою метою є засвоєння практичних навиків.
Дисципліна забезпечує набуття студентами інтегральних, загальних та фахових компетентностей:
інтегральних:
Здатність розв’язувати складні задачі і проблеми медичної психології, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій і характеризується невизначеністю умов і вимог.
загальних:
- ЗК 1. Здатність застосовувати набуті знання у практичних ситуаціях.
- ЗК 2. Знання та розуміння предметної галузі та розуміння професії.
- ЗК 4. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
- ЗК 5. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.
- ЗК 6. Здатність приймати обґрунтовані та фахові рішення.
- ЗК 7. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.
- ЗК 8. Здатність до міжособистісної взаємодії.
- ЗК 9. Здатність працювати в команді, мотивувати людей і рухатися до спільної мети.
- ЗК 10. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
фахових:
- ФК 1. Здатність до збирання та критичного опрацьовування, аналізу та узагальнення медичної та психологічної інформації з різних джерел.
- ФК 4. Здатність до вибору оптимальних методів та проведення клінічної / психологічної діагностики пацієнта.
- ФК 5. Здатність до оцінювання результатів діагностики, лабораторних та інструментальних досліджень, проведення психологічного дослідження та аналізу, систематизації, оцінювання психометричних та психодіагностичних методик, формулювання аргументованих висновків та рекомендацій.
Результати навчання:
ПРН 2. Формулювати мету, завдання дослідження, володіти навичками збору первинного матеріалу, дотримуватися процедури дослідження, критично оцінювати достовірність одержаних результатів психологічного дослідження, формулювати аргументовані висновки, представляти результати власних досліджень усно / письмово для цільової аудиторії.
ПРН 7. Інтерпретувати та прогнозувати вплив лікування на перебіг хвороби / розладу з метою оптимізації програм медичної, психологічної та медико-психологічної допомоги.
ПРН 10. Знаходити необхідну інформацію у професійній та науковій літературі, базах даних та інших джерелах, аналізувати та оцінювати цю інформацію, застосовувати її для вдосконалення медичної практики.
ПРН 12. Планувати і виконувати наукові та прикладні дослідження, спрямовані на отримання нових знань та/або створення нових технологій у сфері медичної психології.
Тематичний план лекцій
Тематичний план практичних занять
Довідник - силабус для студента
з дисципліни "Біологічна і біоорганічна хімія"