Цикл тематичного удосконалення
«Сучасні аспекти клініко-біохімічної діагностики
захворювань печінки та ШКТ»
Мета циклу
поглиблення теоретичних знань та вдосконалення практичних навичок лікарів та спеціалістів з вищою немедичною освітою відповідно до кваліфікаційних вимог
Тривалість циклу 0,5 місяця
Молекулярні механізми змін у біохімічних процесах є ключовим моментом для патологічних змін метаболічних систем ШКТ та печінки. Печінка, яка є найбільшою травною залозою, забезпечує також регуляцію важливих ключових механізмів вуглеводневого, ліпідного, білкового та пігментного обміну. Здійснення детоксикаційної фунції організму у переважній більшості підпорядкована знешкоджувальним процесам у печінці та кишечнику. У курсі детально розглянуті теоретичні особливості метаболічних процесів та запропоновані численні маркери для клініко-лабораторної діагностики патологічних станів різної етіології.
Робочий навчальний план
Тематичний план практичних занять
Характеристика функціонального стану підшлункової залози. Визначення активності ліпази та α-амілази сироватки крові та α-амілази сечі. Діагностична інтерпретація.
Цитолітичний синдром. Визначення активності АЛТ, АСТ, ЛДГ та їх клініко-діагностична характеристика для діагностики патологічних процесів печінки та ШКТ.
Характеристика синтетичної функції печінки. Визначення концентрації альбуміну та протромбіну. Інтерпретація показників.
Холестатичний синдром. Визначення загального білірубіну та його фракцій у сироватці крові.
Визначення активності ЛФ та ГГТ для диференціювання патологій печінки та жовчно-вивідних шляхів.
Лабораторна діагностика мезенхіально-запального синдрому. Тимолова проба. Детермінація γ-глобулінової фракції, як важливого діагностичного показника мезенхіально-запального синдрому.
Визначення білкових фракцій сироватки крові. Інтерпретація результатів.
Дослідження дезінтоксикаційної функції печінки. Бромсульфалеїнова проба.
Оцінка сумарної активності мікросомальних ферментів. Проба з антипірином.