Новини

Студенти 1 групи, ІІ курсу, спеціальності "Медицина" (магістр), разом із куратором, доценткою Іриною Яремій долучилися до всеукраїнської акції допомоги жителям Херсонщини, які постраждали внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС

09 червня 2023 р.

День вишиванки

Українська вишиванка - не просто святковий одяг, це те що єднає кожного українця, виражає його особистість та національність, його "генетичний код".

Щорічно в третій четвер травня українці відзначають День вишиванки.  Тому традиційно колектив кафедри біоографічної і біологічної хімії та кілінічної біохімії також долучився до святкування цього свята.

ЗАХИСТИМО ТИХ, ХТО ЗАХИЩАЄ НАС!

25 квітня 2023 року доценти кафедри  Яремій Ірина (куратор 1 групи, ІІ курсу, "Медицина", магістр), Бевзо Валентина (куратор 2 групи, ІІ курсу, "Медицина", магістр) та Тураш Микола (куратор 3 групи, ІІ курсу, "Медицина", магістр) , разом із студентами взяли активну участь у загальноуніверситетському челенжі плетіння маскувальних сіток для наших Захисників у палаці "Академічний".

Ковтуняк Микола Артемович

(до 100-річчя від дня народження)

Завідувач кафедри біологічної хімії (1966-1979) і медичної хімії (1979-1985) Чернівецького медичного інституту,  доктор медичних наук, професор.



     Народився Микола Артемович Ковтуняк 26 січня 1923 року в с. Іванівка Новоушицького району Хмельницької області в селянській родині. Від батьків Микола Артемович успадкував чуйність, любов до праці, наполегливість. Із 1944 по 1947 рр. брав участь у визволенні Польщі та Чехословаччини від фашистських загарбників. У 1953 році закінчив із відзнакою медичний інститут у Станіславові (нині Івано-Франківськ), розпочав свою педагогічну діяльність із посади асистента кафедри біохімії.

Упродовж п’яти років після закінчення інституту Микола Ковтуняк активно займається науковою діяльністю. Він успішно захищає кандидатську дисертацію й у 1958 р. йому було присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук  та присвоєно вчене звання доцента. Із 1966 по 1979 рік  Ковтуняк М.А. завідував кафедрою  біологічної хімії, а з 1979 по 1985 рік –  медичної хімії Чернівецького медичного інституту. У 1970 році він захистив докторську дисертацію «Обмін макро- і мікроелементів у тканинах організму собак після виключення різних відділів шлунка». Цього ж року йому присвоєно вчене звання професора. Упродовж 1985-1989 рр. проф. Ковтуняк М.А. був професором-консультантом кафедри медичної хімії.

     Доктор медичних наук, професор Микола Ковтуняк є автором 73 наукових праць. Під його керівництвом було виконано 7 кандидатських дисертацій (Б.І. Цапок, Г.М. Ярмольчук, М.В. Шаплавський, І.Я. Кричун, І.П. Дищук, В.О. Федоренко, М.П.Шкодич).

Наукові здобутки Миколи Артемовича Ковтуняка та його учнів і нині постійно використовуються у навчальному процесі  кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії під час вивчення таких курсів, як «Біологічна хімії», «Клінічна хімії», «Токсикологічна та судова хімія», «Функціональна біохімії». Співробітники кафедри постійно згадують і розповідають студентам про вагомий внесок професора Миколи Артемовича Ковтуняка у розвиток біохімії та медицини 

Співробітники кафедри долучилися до загальноуніверситетської благодійної акції "Допоможемо ЗСУ" по збору макулатури. За виручені кошти придбають необхідне для виготовленняранозагоювальної мазі для наших бійців на передову. Слава Україні! Героям Слава!

Викладачі кафедри, які є кураторами академічних груп, разом зі студентами взяли участь у челенжі БДМУ "Захистимо тих, хто захищає нас. Моя країна б'ється" та взяли активну участь у плетінні маскувальних сіток для наших захисників.

Викладачі кафедри, разом із своїми "кураторськими" групами провели благодійну акцію та пригостили солодкими подарунками вихованців спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату №4 (м.Чернівці), у якому навчаються діти-сироти, позбавлені батьківської опіки та діти з багатодітних сімей. Через оголошення сигналу "Повітряна тривога" зустріч відбулася в укритті, при світлі ліхтариків.

Кафедра біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії БДМУ провела екологічну акцію до Міжнародного дня Землі.

    В рамках всеукраїнського місячника благоустрію «Зроби Україну чистою» до Міжнародного дня Землі з ініціативи викладачів кафедри доц. Яремій І.М. (куратор 3 групи ІІ курсу спеціальність «лікувальна справа») та ас. Бевзо В.В. (куратор 10 групи ІІ курсу спеціальність «лікувальна справа») було проведено екологічну акцію по прибиранню території узбережжя річки Прут, що прилягає до спортивного комплексу «Мальва», яка є однією з популярних зон відпочинку чернівчан. Акція пройшла під лозунгом: «Щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Здоров’я планети в наших руках».

    Студенти та викладачі мають надію, що всі відпочивальники будуть залишати зелену зону відпочинку на березі річки Прут чистою і прибраною від сміття, адже чисте довкілля – запорука здоров’я. 

   Галерея зображень

Студенти БДМУ ознайомилися з пам’ятними місцями та історією

м. Чернівці

 

    За ініціативи студентів групи № 4 медичного факультету № 1 (наставник асистент кафедри кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Бевзо В.В.) було проведено екскурсію по історичних місцях м. Чернівців.  Прогулянку по старовинних вуличках міста та ознайомлення з пам’ятниками історії провела екскурсовод міського туристичного бюро Ольга Савчук. Після завершення захоплюючої подорожі старовинним містом студенти поділилися своїми враженнями.

    Екскурсія розпочалася біля пам'ятника Воїнам Визволителям, що на Соборній площі. Ми дізналися багато відомостей про цю пам'ятку, про історію створення площі, про місця культурного відпочинку. Наш маршрут складався із таких місць:  Соборна площа, вулиця Ольги Кобилянської, площі Центральна, Турецька,  Філармонії та Театральна.

Кожна зупинка супроводжувалася цікавою розповіддю нашого екскурсовода про визначні пам'ятки та історію їх створення, видатних людей,  різні архітектурні споруди. Ми побували біля театру імені Ольги Кобилянської, лялькового театру, будинку-корабля а також відвідали математичний корпус Чернівецького Національного Університету ім. Юрія Федьковича.

    Останнім пунктом нашої маленької подорожі була Театральна площа, де знаходиться адміністративний корпус нашого університету. Екскурсовод розказала нам багато нових та захоплюючих фактів про історію БДМУ та видатних лікарів. Вся  група була в захваті від цієї екскурсії, і тому вже з нетерпінням ми чекаємо наступної екскурсії.

Профорієнтаційна робота 

кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії 

    11 вересня 2017 р. доцентом кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Лопушинською Інною Володимирівною проведено профорієнтаційну роботу у Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №20 Чернівецької міської ради, яка знаходиться за адресою м.Чернівці, вул. Глібова, 12.

   Проведено бесіду з учнями 10 та 11 класу.  Учнів та батьків запрошено на зустріч з викладачами БДМУ у рамках «Дня відкритих дверей», яка відбудеться орієнтовно 5 листопада 2017.

Викладач БДМУ – золотий призер Чемпіонату Європи зі спортивного орієнтування

    22-23 квітня 2017 року у м. Сан-Джіміньяно (Італія) відбувся Чемпіонат Європи зі спортивного орієнтування (рогейн), в якому взяла участь викладач кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Бевзо Валентина Вікторівна. Разом зі своїм напарником по команді чернівчанином Володимиром Ліпкою викладач Бевзо В.В. в нелегкій боротьбі здобула перемогу серед ветеранських команд, пробігши гірською місцевістю понад 80 кілометрів і набравши 2410 балів протягом 24 годин чемпіонату. Приємно відмітити, що збірна команда України вперше здобула перемогу у загальнокомандному медальному заліку, виборовши 5 золотих, 4 срібні та 4 бронзові медалі. В Чемпіонаті Європи з рогейну прийняли участь 300 спорсменів-орієнтувальників (140 команд) із 13 країн.

До Дня науки

   25.05.16 р. до Дня науки на кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії відбувся науковий семінар. З доповіддю на тему:» Вплив регуляторних молекул на біохімічні процеси в організмі людини» виступила асистент кафедри Ференчук Є.О. Співробітники кафедри з зацікавленістю прослухали і обговорили нові наукові досягнення у цій галузі біохімії.

Студентки і викладач БДМУ здобули срібні та бронзові нагороди на відкритих міських змаганнях, присвячених Всесвітньому дню спортивного орієнтування 

   11 травня в Україні вперше відзначали Всесвітній день спортивного орієнтування.  Цього дня орієнтувальники всього світу домовились одночасно провести спортивно-масові заходи з максимальною кількістю учасників з метою популяризації цього виду спорту. В м. Чернівці під егідою міського спортивного управління у парку ім. Ю.Федьковича були проведені відкриті міські змагання, присвячені Всесвітньому дню спортивного орієнтування.

   Активну участь у цих змаганнях взяли студенти 2-го курсу БДМУ: академічні групи 10 (куратор - ас. Бевзо В.В. ) та 20 (куратор - доц. Григор’єва Н.П. ).

Кожен учасник змагань повинен був самостійно пройти дистанцію, користуючись компасом та картою, знайти потрібну кількість контрольних пунктів за найкоротший час. З правилами орієнтування та планування маршруту на місцевості студентів ознайомила ас. Бевзо В.В. (майстер спорту України зі спортивного орієнтування). Не дивлячись на те, що студенти вперше вийшли на паркові доріжки і вчилися орієнтуватися на місцевості фортуна посміхнулася двом дівчатам з 10 групи – це Антоненко Ользі та Слободській Ірині, які здобули відповідно срібну та бронзову медалі у віковій групі Ж-18. Срібну медаль виборола їх наставник Бевзо В.В. у віковій групі Ж-21-45.

   Студенти щасливі та радісні поверталися додому, адже вони успішно засвоїли навички орієнтування на місцевості та здобули свої перші медалі на змаганнях зі спортивного орієнтування.