Студенти БДМУ ознайомилися з пам’ятними місцями та історією

м. Чернівці

За ініціативи студентів групи № 4 медичного факультету № 1 (наставник асистент кафедри кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Бевзо В.В.) було проведено екскурсію по історичних місцях м. Чернівців.  Прогулянку по старовинних вуличках міста та ознайомлення з пам’ятниками історії провела екскурсовод міського туристичного бюро Ольга Савчук. Після завершення захоплюючої подорожі старовинним містом студенти поділилися своїми враженнями.

Екскурсія розпочалася біля пам'ятника Воїнам Визволителям, що на Соборній площі. Ми дізналися багато відомостей про цю пам'ятку, про історію створення площі, про місця культурного відпочинку. Наш маршрут складався із таких місць:  Соборна площа, вулиця Ольги Кобилянської, площі Центральна, Турецька,  Філармонії та Театральна.

Кожна зупинка супроводжувалася цікавою розповіддю нашого екскурсовода про визначні пам'ятки та історію їх створення, видатних людей,  різні архітектурні споруди. Ми побували біля театру імені Ольги Кобилянської, лялькового театру, будинку-корабля а також відвідали математичний корпус Чернівецького Національного Університету ім. Юрія Федьковича.

Останнім пунктом нашої маленької подорожі була Театральна площа, де знаходиться адміністративний корпус нашого університету. Екскурсовод розказала нам багато нових та захоплюючих фактів про історію БДМУ та видатних лікарів. Вся  група була в захваті від цієї екскурсії, і тому вже з нетерпінням ми чекаємо наступної екскурсії.

Профорієнтаційна робота
кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії

11 вересня 2017 р. доцентом кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Лопушинською Інною Володимирівною проведено профорієнтаційну роботу у Чернівецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №20 Чернівецької міської ради, яка знаходиться за адресою м.Чернівці, вул. Глібова, 12.

Проведено бесіду з учнями 10 та 11 класу.  Учнів та батьків запрошено на зустріч з викладачами БДМУ у рамках «Дня відкритих дверей», яка відбудеться орієнтовно 5 листопада 2017.

Викладач БДМУ – золотий призер Чемпіонату Європи зі спортивного орієнтування

22-23 квітня 2017 року у м. Сан-Джіміньяно (Італія) відбувся Чемпіонат Європи зі спортивного орієнтування (рогейн), в якому взяла участь викладач кафедри біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії Бевзо Валентина Вікторівна. Разом зі своїм напарником по команді чернівчанином Володимиром Ліпкою викладач Бевзо В.В. в нелегкій боротьбі здобула перемогу серед ветеранських команд, пробігши гірською місцевістю понад 80 кілометрів і набравши 2410 балів протягом 24 годин чемпіонату. Приємно відмітити, що збірна команда України вперше здобула перемогу у загальнокомандному медальному заліку, виборовши 5 золотих, 4 срібні та 4 бронзові медалі. В Чемпіонаті Європи з рогейну прийняли участь 300 спорсменів-орієнтувальників (140 команд) із 13 країн.

До Дня науки

25.05.16 р. до Дня науки на кафедрі біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії відбувся науковий семінар. З доповіддю на тему:» Вплив регуляторних молекул на біохімічні процеси в організмі людини» виступила асистент кафедри Ференчук Є.О. Співробітники кафедри з зацікавленістю прослухали і обговорили нові наукові досягнення у цій галузі біохімії.

Студентки і викладач БДМУ здобули срібні та бронзові нагороди на відкритих міських змаганнях, присвячених Всесвітньому дню спортивного орієнтування

11 травня в Україні вперше відзначали Всесвітній день спортивного орієнтування.  Цього дня орієнтувальники всього світу домовились одночасно провести спортивно-масові заходи з максимальною кількістю учасників з метою популяризації цього виду спорту. В м. Чернівці під егідою міського спортивного управління у парку ім. Ю.Федьковича були проведені відкриті міські змагання, присвячені Всесвітньому дню спортивного орієнтування.

Активну участь у цих змаганнях взяли студенти 2-го курсу БДМУ: академічні групи 10 (куратор - ас. Бевзо В.В. ) та 20 (куратор - доц. Григорєва Н.П. ).

Кожен учасник змагань повинен був самостійно пройти дистанцію, користуючись компасом та картою, знайти потрібну кількість контрольних пунктів за найкоротший час. З правилами орієнтування та планування маршруту на місцевості студентів ознайомила ас. Бевзо В.В. (майстер спорту України зі спортивного орієнтування). Не дивлячись на те, що студенти вперше вийшли на паркові доріжки і вчилися орієнтуватися на місцевості фортуна посміхнулася двом дівчатам з 10 групи – це Антоненко Ользі та Слободській Ірині, які здобули відповідно срібну та бронзову медалі у віковій групі Ж-18. Срібну медаль виборола їх наставник Бевзо В.В. у віковій групі Ж-21-45.

Студенти щасливі та радісні поверталися додому, адже вони успішно засвоїли навички орієнтування на місцевості та здобули свої перші медалі на змаганнях зі спортивного орієнтування.

Кафедра біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії БДМУ провела екологічну акцію до Міжнародного дня Землі

В рамках всеукраїнського місячника благоустрію «Зроби Україну чистою» до Міжнародного дня Землі з ініціативи викладачів кафедри доц. Яремій І.М. (куратор 3 групи ІІ курсу спеціальність «лікувальна справа») та ас. Бевзо В.В. (куратор 10 групи ІІ курсу спеціальність
«лікувальна справа»
) було проведено екологічну акцію по прибиранню території узбережжя річки Прут, що прилягає до спортивного комплексу «Мальва», яка є однією з популярних зон відпочинку чернівчан. Акція пройшла під лозунгом: «Щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Здоров’я планети в наших руках».

Студенти та викладачі мають надію, що всі відпочивальники будуть залишати зелену зону відпочинку на березі річки Прут чистою і прибраною від сміття, адже чисте довкілля – запорука здоров’я.